Hlavní navigace

Investičně nenáročné řešení BI představila firma GEM

14. 10. 2010

Sdílet

Novinka je postavena na bázi databázi Oracle DB SE One a využívá nástrojů BI Answers, BI Interactive Dashboards a BI Publisher stejné firmy. Nasadit ji lze na jediném serveru tak a prý překonat hlavní nedostatky klasických BI řešení – malou flexibilitu a vysoké investiční nároky na potřebnou hardwarovou a softwarovou infrastrukturu.

Stejně jako klasická řešení je ale schopna zpracovávat velké objemy dat či pracovat s ad-hoc dotazy. Řešení je přizpůsobitelné podle individuálních potřeb firmy. Informace o aktuálním stavu klíčových ukazatelů společnosti jsou k dispozici na úvodní obrazovce, přehled o historickém vývoji sledovaných ukazatelů a jejich budoucí predikci lze získat pomocíé jediného kliknutí. Informace je možné prezentovat v kontingenčních tabulkách, grafech a dalších grafických prvcích, lze využít i napojení na Google Maps.

„Kvalita a rychlost zpětné vazby je u BI řešení klíčová, protože přímo ovlivňuje operativní i strategické rozhodování a řízení procesů a rizik. Naše řešení proto obsahuje všechny potřebné nástroje pro řízení a plánování cash-flow, vytváření finančních analýz a reportů, controlling nákladů a výnosů či sledování důležitých trendů a predikci jejich dalšího vývoje. Jeho velkou výhodou je také snadná rozšiřitelnost a rychlost nasazení – ověření funkčnosti konkrétního návrhu zabere týden, samotnou implementaci lze realizovat za jediný měsíc,“ říká Karel Hübl, solution architect GEM System.

Našli jste v článku chybu?