Hlavní navigace

IP kameru s interní AI analytikou představil Axis

Sdílet

Pavel Louda 14. 7. 2020

Srdcem kamery Q1615 Mk III je duální čipová sada umožňující diferencovanou a velmi podrobnou klasifikaci objektů na základě umělé inteligence. Skládá se z  dedikovaného procesoru Artpec-7 a procesorové jednotky hlubokého učení (DLPU) s aplikačním jádrem pro detekci v reálném čase (real-time object detection engine).

Pokročilý hardware nabízí příležitost nasazení aplikací třetích stran, vyvinutých na míru, které na základě umělé inteligence provádějí klasifikaci osob a objektů.

Díky duální čipové sadě může analytika běžet přímo v kameře (tedy na okraji) a celý systém tak může být jednodušší, výkonnější a lépe škálovatelný.

Zpracování dat v reálném čase šetří náklady, a protože se přes síť přenáší pouze relevantní informace z videa, snižují se navíc i nároky na úložiště a šířku pásma, stejně jako nároky spojené s ochranou soukromí.

Kromě toho novinka nabízí i vysoký výkon při pořizování snímků a videa včetně vzdáleného zoomu a zaostření. Se snímkovou frekvencí až 120 fps v rozlišení HDTV 1080p zachycuje vynikající podrobné snímky rychle se pohybujících objektů a lidí.

Kamera je vybavena technologiemi Lightfinder 2.0 a Forensic WDR pro kvalitní barevné záběry v téměř úplné tmě či v extrémních světelných podmínkách. Vylepšené funkce zabezpečení, jako je podepsaný firmware a bezpečné spuštění, zajišťují integritu a pravost firmwaru.

Na trhu je kamera objeví na podzim za doporučenou koncovou cenu od 27 000 Kč bez DPH.

 

Nejdůležitější charakteristiky kamery podle výrobce:

  • Rozlišení HDTV 1080p při snímkové frekvenci až 120 fps
  • Technologie Lightfinder 2.0 and Forensic WDR
  • Certifikace TPM, FIPS 140-2 level 2
  • Vestavěná procesorová jednotka pro hluboké učení
  • Podpora AI aplikací třetích stran využívajících hluboké učení
Našli jste v článku chybu?