Hlavní navigace

iPad 2 bude v ČR dnes v prodeji od 17 hodin

Sdílet

Martin Noska 25. 3. 2011

Tablet iPad 2 bude dostupný v maloobchodních prodejnách Apple a u vybraných autorizovaných prodejců Apple v 17:00 hodin místního času a on-line prostřednictvím obchodu Apple Store od 1:00 hodin GMT. Jediné, co není známé, je kolik kusů bude k dispozici. Vzhledem k problémům s výrobou tabletu a kritickém nedostatku v USA se dá očekávat, že první iPady 2 dovezené do ČR velmi rychle najdou své nové majitele a další si budou muset již počkat na příští dodávku.

iPad 2 má novou konstrukci, která je o 33 procent tenčí a až o 15 procent lehčí než původní iPad, naopak žádných vylepšení se nedočkal 9,7palcový displej LCD s podsvícením LED. iPad 2 je vybaven novým dvoujádrovým procesorem Apple A5, který slibuje vyšší výkon a rychlejší grafiku (více viz článek iPad 2: Testy výkonu a výdrže ve srovnání s první generací). Obsahuje také dvě kamery, VGA kameru na přední straně pro aplikace FaceTime a Photo Booth a zadní kameru, která umožňuje nahrávat HD video v rozlišení 720p. Konečně se tak uživatelům přístroje iPad dostává do rukou funkce FaceTime. Přestože je iPad 2 tenčí a lehčí, stále poskytuje výdrž baterie až 10 hodin.

iPad 2 bude od 25. března k dispozici v provedení Wi-Fi a Wi-Fi + 3G s 16 GB, 32 GB a 64 GB v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, České republice, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Maďarsku, Islandu, Irsku, Itálii, Lucembursku, Mexiku, Nizozemí, Novém Zélandu, Norsku, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii; v mnoha dalších zemích po celém světě bude k dispozici v následujících měsících. Společnost Apple také oznámila, že všechny modely zařízení iPad 2 budou dostupné v Hongkongu, Koreji, Singapuru a v dalších zemích od dubna.

Našli jste v článku chybu?