Hlavní navigace

Janus slaví 25 let na českém trhu

Sdílet

Redakce 2. 4. 2017

Od založení firmy v roce 1992 Janus úzce spolupracuje s japonskou značkou Kyocera, která tak slaví čtvrtstoletí v České republice společně s Janusem.

Ve svých začátcích se firma soustředila na prodej tiskáren Kyocera s konceptem Ecosys, postupně vnitřně rostla a začala získávat první velké zákazníky. Nastartovala spolupráci s prodejci IT techniky a zabezpečila tak obchodní i servisní dostupnost značky Kyocera na celém území ČR.

V roce 2004 získala od Kyocery distributorství kopírek a multifunkcí, a tím značně rozšířila své portfolio nabízených produktů.

Tato událost otevřela prostor pro zabezpečení služeb zákazníkům na mnohem vyšší úrovni a Janus přišel v roce 2007 s myšlenkou softwarového tiskového řešení, které kromě správy a monitoringu tiskových parků společností šetří náklady na tisk. Takto vzniklo MyQ.

Jeho postupným vývojem došlo k dalším optimalizacím v oblasti servisu a údržby a její automatizace. Protože vývoj neustále pokračuje, v roce 2014 začal Janus prostřednictvím MyQ nabízet svým zákazníkům personalizaci a zjednodušení obsluhy multifunkčních zařízení. V tomto roce se značka MyQ vyčlenila ze struktury Janusu a dnes již na trhu funguje jako samostatná firma s více než 70 zaměstnanci a pobočkami po celém světě.

Doposud se Janus zabýval hlavně finanční úsporou tiskových nákladů u svých zákazníků, s postupným zaváděním digitalizace dokumentů a práce s nimi ale začal od roku 2016 nabízet pro elektronickou správu dokumentů M-Files, který přináší zákazníkům hlavně zjednodušení práce s dokumenty, jejich kontextové propojení a vylepšení podnikových systémů a procesů.

Našli jste v článku chybu?