Hlavní navigace

Janus uvádí na trh nové multifunkce Kyocera a tiskovými náklady 7 haléřů za stránku

8. 2. 2010

Sdílet

Ovládání multifunkčních zařízení TASKalfa klade důraz na jednoduchost, na dotykovém panelu lze také zobrazit například webový prohlížeč či další aplikace. Nové TASKalfy dokáží díky tiskové rychlosti 62 a 82 stran formátu A4 za minutu poskytnout uživateli stránku už pod jednu vteřinu. První výtisk pak TASKalfa 620 nabídne za méně než 3,6 taskalfasekund a TASKalfa 820 již do 2,9 vteřin.

Další předností jsou podle zástupců společnosti Janus nízké provozní náklady, které činí u obou modelů 7 haléřů na jednu A4 stránku a také energetická efektivita daná nižší zapisovací teplotou tonerů. Co se týče zpracování papíru, multifunkce jsou standardně vybaveny velkokapacitním zásobníkem na 2 x 1 500 listů A4, univerzálním zásobníkem na 2 x 500 listů a víceúčelovou přihrádkou na 100 listů, která pojme alternativní tisková média. Maximální vstupní kapacita včetně volitelných doplňků je pak 8 100 listů, výstupní 250. Oba stroje v základu dále nabízejí duplexní jednotku, která podporuje formáty A5 až A3, a jednoprůchodový automatický podavač originálů pro duplexní skenování s kapacitou 260 listů a rychlostí 110 stran za minutu, přičemž uživatelé mohou ukládat dokumenty do e-mailu, sdíleného adresáře, FTP nebo skenovat do SMB či TWAIN. V případě kopírování pak dokáží přístroje souvisle okopírovat až 9 999 listů do velikosti A3. Jednotlivé komponenty s prodlouženou životností jsou pak založeny na technologii Ecosys.

Multifunkce dále obsahují 600MHz procesor, disponují pamětí o standardní velikosti 64 MB, která je rozšiřitelná až na 512 MB, podporují všechny stávající operační systémy Windows, Mac OS X 10.2 nebo vyšší, Unix či Linux a další. Rozpoznají například až 80 proměnných fontů kompatibilních s PCL 6, 136 fontů PostScript KPDL 3 nebo 45 typů jednorozměrných čárových kódů. Kromě standardních rozhraní, jako je IEEE 1284, USB 2.0 či Fast Ethernet, jsou zařízení vybavena také tzv. MIC (Multiple Interface Connection), které umožňuje souběžný přenos dat skrze čtyři různá rozhraní, přičemž každé má vlastní virtuální tiskárnu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?