Hlavní navigace

Je Steve Ballmer na odchodu z pozice CEO Microsoftu?

28. 12. 2009

Sdílet

Je Steve Ballmer na odchodu z pozice CEO Microsoftu?

 

Steve BallmerTéma Ballmerova odchodu rozvířilo klidné vody vánočního mediálního světa poté, co americký magazín Newsweek zveřejnil svou předpověď, podle které Steve Ballmer v příštím roce opustí společnost Microsoft, ať už nuceně či dobrovolně. Ballmer se navíc letos ani nedostal na seznam stovky nejlepších CEO, který pravidelně přináší Harvardská univerzita - na prvním místě tohoto žebříčku se naopak umístil Steve Jobs, ředitel společnosti Apple.

Ballmer v lednu oslaví již deset let od svého dosazení do funkce výkonného ředitele Microsoftu. Je to deset let vzestupů a pádů, během nichž tento softwarový gigant musel čelit rostoucí konkurenci na trhu, což se mu v mnoha případech nepovedlo. Hodnota akcií Microsoftu během tohoto období navíc klesla téměř o 50 procent a úspěch Ballmer neslaví ani u samotných zákazníků, kterým není údajně moc sympatický. Podle Newsweeku Ballmer udělal chybu, kde mohl a nedokázal se vyrovnat s fenoménem Billa Gatese, zakladatele Microsoftu.

Jediným obdobím, kdy by se Ballmerovo působení u Microsoftu dalo považovat za úspěšné, je letošní rok. Díky poměrně bezproblémovému propuštění pěti tisíců zaměstnanců dokázal efektivně reagovat na hospodářskou krizi, zorganizoval „vyhledávací partnerství“ s Yahoo a ušetřil tak 50 miliard dolarů, které by jinak musel vynaložit na nákup této společnosti a řídil uvedení OS Windows 7, jenž se setkal s pozitivní kritikou a dokázal tak alespoň trochu napravit špatnou pověst Windows Vista.

Další pokračování této analýzy naleznete na stránkách sesterského magazínu Computerworld:

http://computerworld.cz/analyzy-a-studie/odejde-steve-ballmer-z-pozice-ceo-microsoftu-5395

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?