Hlavní navigace

Jeden headset pro VR na všechny platformy?

Sdílet

-rd 27. 3. 2019

HTC v rámci konference VEC2019 (Viveport Ecosystem Conference) odhalila datum uvedení nového nezávislého headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Focus Plus. Novinka bude dostupná od 15. dubna na stránkách vive.com za cenu 829 €.

Zákazníci spolu s headsetem obdrží také členství v programu Advantage, který obsahuje i dvouletou záruku pro komerční použití. Uživatelé se mohou těšit nejen na VR s pohybovými ovladači bez potřeby výkonného PC, ale také na zpřístupnění obsahu z herních konzolí, smartphonů i klasických 2D streamerů. Headset zároveň umožní propojení s PC a výrobce do budoucna počítá se streamingem virtuální reality z cloudu, který nedávno poprvé prezentoval na veletrhu MWC 2019.

Ačkoliv headset pracuje na platformě Vive Wave, která je propojená s obchodem Viveport s více než 250 podporovanými aplikacemi, disponuje také funkcí multi-mode. Ta umožňuje propojit headset s PC, notebookem, chytrým telefonem a mnoha dalšími zařízeními včetně herních konzolí a video streamerů.

Nejzajímavější je však příslib streamování virtuální reality z cloudových služeb. Uživatel tak nebude odkázán na software určený pro platformu Vive Wave, ale bude mít možnost poznávat nejrůznější virtuální zážitky z celého světa. V programu předplatného Viveport Infinity navíc získá přístup k více než 70 prémiovým titulům.

Vive Focus Plus přichází s přepracovanými Fresnelovými čočkami, které nabízejí ostřejší obraz a redukují screen door efekt. Navíc se pyšní zcela novými 6DoF ovladači, které ke snímání pozice využívají nejen kamer, ale také ultrazvukové technologie. Díky tomu se sledování pohybu ovladačů neztrácí ani mimo zorné pole kamer headsetu.

Specifikace HTC Vive Focus Plus

Displej: 3K AMOLED (2880x1600)

Procesor: Qualcomm Snapdragon™835

Audio: Vestavěné reproduktory

Sledování pohybu: Inside-Out

Obnovovací frekvence: 75 Hz

FOV: 110°

Baterie: 4000 mAh

Ovladače: 6DoF

Konektivita: Wi-Fi® 802.11 a/b/g/n/ac

Paměť (RAM/ROM): 4/32 GB

Konektor: USB Type-C

Nabíjení: QC3.0

Našli jste v článku chybu?