Hlavní navigace

Jedna SIM nestačí? Smartphone Gigabyte s Windows Mobile nabízí funkci DualSIM

15. 9. 2010

Sdílet

Jako hlavní lákadlo nového smartphonu GSmart S1205 společnost Gigabyte uvádí podporu provozu dvojice SIM karet, čímž míří především na podnikový sektor, a použití operačního systému Windows Mobile 6.5. Zařízení se pyšní především faktem, že jako jediné na trhu nabízí kombinaci tohoto OS s funkcí DualSIM, nicméně vyvstává otázka, zda vzhledem k brzkému příchodu nových Windows Mobile 7 nejde Gigabyte takříkajíc s křížkem po funuse.

Co se týká hardwarových specifikací, rovněž se nedá říci, že by smartphone výrazně nadchnul. Jeho procesor tiká na frekvenci 416 MHz a operační paměť nabídne pouhých 128 MB. GSmart 1205 je vybaven 3,2“ dotykovým displejem s rozlišením 240x400 bodů, nicméně bližší informace o použité technologii výrobce neudává. Jistě potěší integrovaný Wi-Fi modul, který v oblasti internetového připojení kompenzuje úplnou absenci podpory 3G sítí. Samozřejmostí je také fotoaparát s CMOS čipem o rozlišení 3 Mpx. S počítačem pak smartphone komunikuje prostřednictvím dodaného softwaru MyPhone.

Celkově vzato telefon nenadchne ani neurazí, podpora dvou SIM karet je jistě užitečnou vlastností a v případě, že hledáte nový smartphone za cenu okolo 6 tisíc korun, mohl by se pro vás GSmart S1205 stát zajímavou alternativou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?