Hlavní navigace

Eset uveřejnil bezpečnostní řešení pro mobily

24. 4. 2010

Sdílet

Klíčové možnosti novinky podle výrobce:

Proaktivní detekce – optimalizovaná heuristika zaručuje ochranu před aktuálními i budoucími hrozbami. Tato technologie umožňuje doteď nepoznanou úroveň bezpečnosti mobilních zařízení s operačními systémy Symbian a Windows Mobile.

Karanténa – možnost výběru mezi přímým mazáním infiltrací a jejich přesouváním do karantény

Rozšířené možnosti skenování – skenování a čištění integrované paměti i vyměnitelných paměťových karet. Je též možné zkontrolovat i procesy běžící v paměti. Samozřejmostí je kontrola souborů přicházejících a odcházejících prostřednictvím bezdrátových připojení.

Automatická aktualizace virové databáze – zaručuje ochranu i proti nejnovějším bezpečnostním rizikům. Uživatel má možnost nastavit pravidelné aktualizace na určité dny, týdny či měsíce.

K nejdůležitějším vlastnostem patří SMS a MMS Antispam (efektivní blokování nechtěných zpráv pomocí nastavitelného black/white listu), firewall (zodpovídá za monitorování datových toků v obou směrech, nastavitelná pravidla), anti-theft (soubor funkcí, které jsou užitečné zejména v případě ztráty či krádeže zařízení), SIM Matching (postará se o automatické odeslání varovné zprávy při změně SIM karty v zařízení a obsahuje i další informace pro eventuální stopování telefonu), mazání na dálku (vymazání dat pomocí zaslané SMS), bezpečnostní audit (podává informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcí telefonu) či logy a statistiky (poskytnou více informací o aktivitě jednotlivých komponent).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?