Hlavní navigace

K televizím i sluchátka

26. 1. 2020

Sdílet

Základem špuntových sluchátek Philips SHB2515 jsou reproduktory s průměrem 6 mm vybavené – podobně jako jejich velcí příbuzní v reprosoustavách – osvědčenými neodymovými magnety. K dobrému poslechu napomáhá i konstrukce zvukovodů, jejichž oválný tvar maximalizuje pasivní izolaci hluku. Samozřejmě, že základem poslechu je stereofonní zvuk, pokud ale potřebujeme slyšet i dění kolem sebe, může se někdy hodit režim Mono umožňující ponechat jedno ucho volné.

U špuntových sluchátek je velmi podstatné pohodlné nošení. V příslušenství modelu Philips SHB2515 proto uživatel najde, jak je zvykem, ve třech velikostech měkké gumové ušní adaptéry, které padnou do uší. Díky tomu nejen sluchátka dobře drží, ale utěsnění vstupu do ucha napomáhá i intenzivnímu dojmu z poslechu.

Sluchátka reprodukují zvuk přenášený ze zdroje přes Bluetooth, v jehož rámci jsou podporovány profily A2DP, Handsfree, HFP, HSP. Párování je jednoduché, mj. i proto, že sluchátka si „pamatují“ poslední zařízení, se kterým byla spárována a připojení je tak otázkou okamžiku.

Sluchátka slouží i pro handsfree telefonování, jsou vybavena i mikrofonem a díky funkcím odstranění akustické ozvěny a potlačení šumu bude poslech hovoru bez rušení. V obou případech – při reprodukci hudby i při telefonování – pak oceníme funkční systém ovládání pomocí multifunkčních tlačítek na obou sluchátkách. Pomocí nich je možné měnit hlasitost, přeskočit skladbu nebo přijmout příchozí hovor.

Pouzdro sluchátek je současně i jejich dobíjecím zařízením s kapacitou 3 350 mAh (obdoba power banky), to dá zásobu dobíjecí energie až na 100 hodin provozu. Jedno nabití z pouzdra trvá přibližně 1,5 hodiny a vystačí na zhruba 5 hodin přehrávání. Navíc na pouzdru nechybí také port USB, takže v případě potřeby poslouží i pro dobití mobilního telefonu.

True Wireless sluchátka Philips SHB2515 jsou dostupná v černém a bílém provedení, jejich doporučená cena je 3 099 Kč.

Našli jste v článku chybu?