Hlavní navigace

Kamery pro live streaming či webcast začal poprvé nabízet Axis

Sdílet

Pavel Louda 6. 5. 2015

Kamery nabízejí rozlišení HDTV až do 1080p při 60 fps, plynulé otáčení/náklon/přiblížení (PTZ), audio, 30násobný zoom a otevřené rozhraní pro snadnou integraci s jinými systémy.

Kamery umožňují montáž na stůl, zeď nebo strop a lze je dálkově ovládat přes webové rozhraní i pomocí mobilních zařízení, jako jsou tablety a smartphony.

Zatímco kamery určené pro videodohled mají rychlé převody pro otáčení a náklon, nové modely V5914 a V5915 nabízejí velmi plynulý pohyb. Nastavení kamer je prý navíc optimalizováno pro vysokou barevnou věrnost, jakou vyžaduje studiové prostředí.

Množství vstupů a výstupů je k dispozici přímo pro profesionální AV (audio-vizuální) procesy SMPTE určené pro streaming v HDTV s výstupem na HDMI 1.4 obsahujícím zvuk pro připojení k externím monitorům, výstup 3G-SDI pro 3GB 1080p @ 60fps přenos včetně zvuku, ethernetový port RJ45, nastavení úrovně vstupu XLR-3 line/mic s 48V fantomovým napájením pro superb audio v režimu stereo, 3,5mm line/mic vstupem a výstupem a slotem pro SD kartu plné velikosti pro úložiště určené pro záznamy.

Kamery jsou také vybaveny otevřeným API rozhraním (Application Programming Interface) pro snadnější integraci s jinými systémy a podporují řešení Axis Streaming Assistant pro snadné vytváření video a audio streamů přístupných pro streaming aplikace jako jsou Adobe Flash Media Live Encoder, Microsoft Expression Encoder nebo Ustream.com, a video konferenční aplikace, jakými jsou Skype for Business (Lync) nebo Adobe Connect.

Doporučená maloobchodní cena kamer se pohybuje od 49 do 64 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?