Hlavní navigace

Kaspersky Lab poskytne svůj zdrojový kód k přezkoumání třetí stranou

25. 10. 2017

Sdílet

Kromě iniciativy firma zároveň zavádí další mechanismy pro podporu odpovědnosti, čímž chce společnost prokázat, že jakékoliv bezpečnostní problémy řeší okamžitě a důkladně. V rámci iniciativy chce rovněž pro nezávislé posouzení poskytnout zdrojový kód svého softwaru, včetně jeho aktualizací a pravidel detekce hrozeb.

Počáteční fáze této iniciativy bude zahrnovat:

1)     Začátek nezávislého přezkoumání zdrojového kódu společnosti do prvního čtvrtletí roku 2018. Podobná přezkoumání budou následně provedena i u aktualizací softwaru a pravidel pro detekci hrozeb. 

2)     Zahájení nezávislého posouzení (i) procesů bezpečného rozvoje společnosti a (ii) strategií na zmírňování rizika v oblasti softwaru a dodavatelského řetězce do prvního čtvrtletí 2018.

3)     Ve spolupráci s nezávislou stranou navržení dodatečných kontrolních procesů, které budou řídit postupy společnosti v oblasti zpracování dat. Nezávislá strana následně do 1. čtvrtletí 2018 doloží, že Kaspersky Lab tyto kontroly dodržuje.

4)     Vytvoření tří Center transparentnosti (Transparency Centers), kdy první vznikne v roce 2018. Jejich cílem bude řešit jakékoliv problémy s bezpečností společně se zákazníky, důvěryhodnými partnery a zástupci vlády. Centra budou sloužit jako zařízení, kde budou mít důvěryhodní partneři přístup k přezkoumáním firemního kódu, aktualizacím softwaru a pravidlům pro detekci hrozeb a dalším záležitostem. Tato centra budou do roku 2020 otevřena v Asii, Evropě a USA.

5)     Do konce roku 2017 budou navýšeny odměny za nalezení programových chyb až do výše 100 000 dolarů. Odměny se týkají zjištění nejzávažnějších zranitelností v rámci programu Coordinated Disclousure Vulnerability. Tento fakt má ještě více motivovat nezávislé bezpečnostní výzkumníky k tomu, aby nám pomohli detekovat zranitelnosti a minimalizovat následky zákeřných aktivit.

V návaznosti na tuto počáteční fázi Global Transparency Initiative by Kaspersky Lab chtěla na základě zpětné vazby od informačně-bezpečnostní komunity a dalších zainteresovaných stran stanovit náplň další fáze. Ta odstartuje ve druhé polovině příštího roku.

Společnost bude pravidelně informovat o detailech a vývoji této iniciativy a s ní spojených aktivitách.

Našli jste v článku chybu?