Hlavní navigace

Kerio Control, nástupce WinRoute Firewallu, nabízí detekci i prevenci útoků od Snortu

2. 6. 2010

Sdílet

Klíčovou funkcí nového produktu je integrovaný systém detekce a prevence útoků (IDS/IPS). Je založen na standardní technologii Snort, klasifikuje a blokuje útoky proti serverům, aplikacím, klientům a součástem infrastruktury. Integrovaný tříúrovňový systém hodnocení hrozeb umožňuje adekvátně odstupňovanou reakci na každý incident podle závažnosti dané hrozby. Databáze signatur útoků, využívaná k analýze síťové komunikace, je vylepšena o seznam zakázaných IP adres (tzv. blacklist).

Kerio Control také přináší nové webové administrační rozhraní, jež dále zvyšuje standardy správy zabezpečení produktů UTM. Webová administrace působí dojmem desktopové aplikace, takže vytvoření a správy sofistikovaných komunikačních pravidel je podle výrobce pro většinu IT správců snadné.

Kerio StaR, jedna z hlavních komponent produktu Kerio Control, vyhodnocuje a znázorňuje síťovou aktivitu v souhrnných i detailních pohledech. Usnadňuje tak identifikaci bezpečnostních hrozeb, vzorců síťové komunikace a úzkých míst omezujících propustnost sítě. Modul Kerio StaR je stejně jako modul Web Administration přístupný z jakéhokoli prohlížeče, což manažerům umožňuje okamžitě zjistit, jak se na webu chovají jednotliví zaměstnanci či uživatelé v jejich síti.

Kerio Technologies také přechází k novému technologickému partnerovi v oblasti ochrany před viry a škodlivým softwarem – nově je jím firma Sophos. Navíc produkt Kerio Control zahrnuje řadu modulů plug-in pro jiné placené i volně šiřitelné (open-source) antivirové programy. Další významnnou funkcí Keria Control je VPN typu klient-server určený pro všechny hlavní platformy – Mac, Windows i Linux.

Novinka je dostupná buď jako softwarová appliance pro systém Linux (UTM tak lze spustit na jakémkoliv PC), nebo jako aplikace systému Windows (může běžet na 32bitových i 64bitových serverech nebo pracovních stanicích). Dostupná je i virtualizovaná pro VMware.

Cena za serverovou licenci produktu Kerio Control pro 5 uživatelů začíná na částce 4 690 Kč, balíčky pro dalších 5 uživatelů lze pořídit už za 2 210 Kč. Kerio si neúčtuje další poplatky za klienty VPN.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?