Hlavní navigace

Kerio Control vylepšuje zabezpečení Wi-Fi i protokolu https

16. 10. 2014

Sdílet

Nejzávažnější problém týkající se podnikových sítí řeší aplikace Control novým filtrováním HTTPS obsahu. Počítačoví zločinci totiž viry a další hrozby skrývají a distribuují do sítí prostřednictvím připojení zabezpečených protokolem SSL.

Novinka firmám umožňuje tyto hrozby na hranici podnikové sítě zcela zastavit. Stačí jen používat stávající filtry obsahu – přenosy HTTPS tak zabezpečí jediným kliknutím.

S rozmachem technologie Wi-Fi a trendu, kdy si zaměstnanci do firem nosí svá vlastní zařízení (BYOD), jsou společnosti nuceny svým zaměstnancům a hostům poskytovat zabezpečený přístup k síti. Sdílená hesla WPA ale nejsou efektivní a nechrání síť před nebezpečnými útoky.

V aplikaci Control 8.4 je nově integrován RADIUS server. Jedná se o technologii, s jejíž pomocí mohou i ty nejmenší firmy ve svých sítích Wi-Fi snadno vynucovat používání vhodného ověřování a zásady pro vytváření silných hesel.

Produktu též zajišťuje přístup k síti hostům, aniž by se započítávali mezi licencované uživatele. Firmy si mohou zakoupit jeden přístupový bod a ponechat jej otevřený pro všechny své návštěvníky. Aplikace oddělí síťový provoz hostů od interních síťových prostředků, takže všechna důležitá aktiva a systémy firmy budou chráněny před neúmyslným přístupem hostů.

Protokol IPv6 je komplikovaný a až do této chvíle se obtížně používal. S pomocí aplikace Control 8.4 ale prý stačí jen vytvořit pravidla síťového provozu, vybrat, která se mají vztahovat na protokol IPv6.

Cena licence pro serverový software Kerio Control začíná na 5 780 Kč. Cena hardwarových zařízení Kerio Control Box začíná na 19 450 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?