Hlavní navigace

Kerio představilo Mac VPN Client pro Kerio WinRoute Firewall

15. 1. 2009

Sdílet

Kerio WinRoute Firewall představuje řešení pro zabezpečení a správu Internetu, obsahuje VPN server (Virtual Private Network) založený na SSL, umožňující podle slov výrobce bezpečný a rychlý vzdálený přístup do podnikové sítě. Nový Mac VPN Client od společnosti Kerio nyní umožní uživatelům počítačů na platformě Mac stejný přístup k chráněným souborům a serverům, jaký mají uživatelé PC.

Toto řešení přichází v souvislosti s růstem počtu počítačů Mac v sítích SMB (podle posledních studií už Mac OS v celosvětovém měřítku dosáhl téměř 10% penetrace – více viz článek Operační systémy: Windows zaznamenaly v roce 2008 propad) a mobilní uživatelé počítačů Macbook s platformou Intel budou nyní mít okamžitý přístup ke všem firemním zdrojům, ať jsou to webové stránky Intranetu, dokumenty, e-maily nebo databáze.

Základní 10 uživatelská licence Kerio WinRoute Firewallu bez antiviru McAfee stojí 6 910 Kč (263 EUR) a Kerio WinRoute Firewall s integrovaným antivirem McAfee stojí 8 300 Kč (316 EUR). Kerio WinRoute Firewall běží na Windows 2000, 2003, XP, 2003, 2008 a Vista.

Našli jste v článku chybu?