Hlavní navigace

Kingston doporučuje v krizi investovat do pamětí

22. 5. 2009

Sdílet

Kingston Technology nabízí tipy, jak maximalizovat efekt upgrade pamětíVýsledkem šetření, který Kingston provedl v regionu EMEA, je nárůst v prodejích serverových pamětí, notebookových pamětí a operačních pamětí optimalizovaných pro konkrétní konfigurace stolních počítačů.

 

Paměť

Tento nárůst je zřejmý zejména v České republice, kde společnost Kingston Technology zaznamenala nárůst v prodeji pamětí o 48% oproti stejnému období minulého roku. Tento údaj podtrhuje trend upgradu pamětí oproti výměně celých počítačů nebo serverů. S uvedením nových serverových platforem, jako je například Intel Nehalem, na trh korporace oddalují investice do doby, až budou nové technologie plně vyzkoušeny, otestovány a zdokonaleny. Do té doby volí firmy spíše upgrade stávajících technologií, například pamětí, procesorů, síťových vybavení a datových úložišť.

Paměť

•    Vyberte paměť odpovídající rychlosti systému


Pokud systém podporuje paměťové moduly s různou rychlostí, vyberte nejvyšší možnou rychlost. Rozdíl v ceně mezi moduly různých rychlostí je v současné době velmi malý, takže zvolení 667 MHz modulů před 533 MHz ekvivalentem může představovat cenově velmi příznivé zvýšení výkonu.  

•    Použijte moduly s vysokou kapacitou


a. Vyšší efektivita – moduly s vyšší kapacitou se jeví jako cenově efektivnější řešení cesta k dosažení maximální kapacity systémové paměti.
b. Lepší rozšiřitelnost – u systemů s omezeným počtem paměťových slotů je lépe nainstalovat menší počet modulů s tím, že do budoucna je stále otevřená možnost dalšího rozšíření.
c. Méně nainstalovaných modulů může přispět k nižší energetické spotřebě a lepšímu proudění vzduchu uvnitř menších počítačových skříní.
d. Méně nainstalovaných modulů znamená méně budoucího odpadu, až dojde k plnému opotřebení systému a bude jej potřeba zlikvidovat.

•    Uvažujte o možnostech s nižším napájením


Pokud chcete zmenšit energetickou náročnost, měli byste uvažovat o použití modulů s nižším napájením. Takové moduly nejen že potřebují méně elektřiny, ale také snižují množství tepla produkované systémem. Toto jsou základní faktory pro zlepšení výkonu.

•    Pouhá výměna nebo upgrade CPU není sama o sobě efektivní strategií


Pouhá výměna CPU není dostačující pro zlepšení výkonu a prodloužení životnosti systému. Ačkoli CPU je základem systému, je to pouze jedna z klíčových komponent, které mohou ovlivnit výkon.  Upgrade CPU sám o sobě nezvýší výkon dostatečně, pokud zároveň nejsou upgradovány i ostatní komponenty. Vhodnější variantou je tedy současný upgrade CPU a paměti.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?