Hlavní navigace

Kingston uvedl na trh své první firemní SSD disky

Sdílet

Pavel Louda 10. 1. 2009

Zahájení dodávek svých prvních dvou produktů řady pevných úložišť (SSD) oznámila firma Kingston. Jedná se o modely SSDNow E Series a SSDNow M Series, jež disponují rozhraním SATA, rychlostí zápisu až 170 MB/s a kapacitami 32, resp. 80 GB. Zatímco v prvním případě jde o produkty navržené speciálně pro serverové prostředí, modely SSDNow M Series jsou naopak určené pro náročné mobilní profesionály.
Disky SSDNow E Series a M Series umožňují podle výrobce dosáhnout větší návratnosti investic díky zvýšené výkonnosti, která je zajištěna díky vysokému počtu vstupních a výstupních operací za sekundu (IOPS) - u modelu E SSDNow E Series: náhodné čtení 4K: 35K; náhodný zápis 4K: 3.3K.
Vyšší hodnota IOPS u disků SSDNow E Series znamená, že firmy budou potřebovat podstatně menší počet SSD disků ve srovnání se standardními harddisky (HDD), což současně povede k úsporám energie v serverovém prostředí. U disků SSDNow M Series je zase díky vysoké hodnotě IOPS možné dosáhnout rychlejšího bootování a otevírání aplikací, což přispěje ke zvýšení produktivity mobilních profesionálů.
Disky SSDNow E Series a M Series jsou rovněž vybaveny technologií S.M.A.R.T (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology), která monitoruje integritu a spolehlivost disků.

Našli jste v článku chybu?