Hlavní navigace

Kingston uvedl na trh své první firemní SSD disky

10. 1. 2009

Sdílet

Zahájení dodávek svých prvních dvou produktů řady pevných úložišť (SSD) oznámila firma Kingston. Jedná se o modely SSDNow E Series a SSDNow M Series, jež disponují rozhraním SATA, rychlostí zápisu až 170 MB/s a kapacitami 32, resp. 80 GB. Zatímco v prvním případě jde o produkty navržené speciálně pro serverové prostředí, modely SSDNow M Series jsou naopak určené pro náročné mobilní profesionály.
Disky SSDNow E Series a M Series umožňují podle výrobce dosáhnout větší návratnosti investic díky zvýšené výkonnosti, která je zajištěna díky vysokému počtu vstupních a výstupních operací za sekundu (IOPS) - u modelu E SSDNow E Series: náhodné čtení 4K: 35K; náhodný zápis 4K: 3.3K.
Vyšší hodnota IOPS u disků SSDNow E Series znamená, že firmy budou potřebovat podstatně menší počet SSD disků ve srovnání se standardními harddisky (HDD), což současně povede k úsporám energie v serverovém prostředí. U disků SSDNow M Series je zase díky vysoké hodnotě IOPS možné dosáhnout rychlejšího bootování a otevírání aplikací, což přispěje ke zvýšení produktivity mobilních profesionálů.
Disky SSDNow E Series a M Series jsou rovněž vybaveny technologií S.M.A.R.T (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology), která monitoruje integritu a spolehlivost disků.

Našli jste v článku chybu?