Hlavní navigace

Kingston představil nové 64GB a 128GB solid state disky

8. 6. 2009

Sdílet

Ty mají rozšířit dosavadní řady Kingstonu označované jako M a E a budou k dispozici v kapacitách 64 GB a 128 GB a budou dodávány i s klonovacím softwarem Acronis True Image, který má uživatelům umožnit prostřednictvím detailních instrukcí přenést obsah jejich dosavadních disků, včetně operačního systému, na nové SSD od Kingstonu. Není tedy nutná reinstalace operačního systému a Kingston si od tohoto kroku pravděpodobně slibuje lepší přijetí u uživatelů, neboť pro většinu je kompletní reinstalace systému prací, které se chtějí vyhnout.

SSD od Kingstonu budou k dispozici ve speciálních baleních označovaných jako „upgrade kit“ určených pro desktopy a pro notebooky, přičemž notebooková verze bude dodávána s externím rámečkem, do nějž si uživatelé budou moci umístit svůj původní pevný disk a využívat jej jako přídavnou kapacitu.

Společnost Kingston tvrdí, že podle jejích interních testů uživatelé zaznamenají s novými SSDNow disky zhruba 50% nárůst rychlosti oproti magnetickým diskům se 7200 a 5400 otáčkami. Přesné rychlosti čtení a zápisu však společnost nezveřejnila.

Balení bude obsahovat kromě samotného disku a zmíněného softwaru pro klonování obsahu v případě desktopové verze s redukcí pro montáž do 3,5“ slotu a potřebnými kabely. V případě notebookového provedené bude přidám již uvedený externí rámeček pro původní 2,5“ pevný disk.

Disky Kingston SSDNow V Series mají být nabízeny standardně se tříletou záruční dobou.

Našli jste v článku chybu?