Hlavní navigace

Kingston zpřístupnil kalkulačku návratnosti investice do SSD disků

9. 9. 2010

Sdílet

Kalkulátor Kingston SSDNow ROI, který je volně dostupný z adresy http://www.kingston.com/ukroot/ssd/about.asp, má pomoci vedoucím IT oddělení odpovědným za rozhodování porozumět, jaké SSD disky přinášejí výsledky v návratnosti investic pro klientskou výpočetní platformu.

Dnešní šéfové IT oddělení (CIO) se potýkají s omezenými plány investic. „Zatímco podniky se budou transformovat různou rychlostí a v různém čase, šéf každého IT oddělení bude potřebovat zvýšit produktivitu a vytvořit nové kapacity k zajištění chodu stávající agendy a k transformaci IT,“ říká Mark McDonald, viceprezident a vedoucí výzkumu v agentuře Gartner „Takové přeměny se neuskuteční přes noc, ale začnou se realizovat v souvislosti s rozhodnutími a udaným směrem roku 2010. Výměna počítačů za nové ale není na pořadu dne". Analytická společnost Gartner však odhaduje, že významné procento z 94 milionů stolních PC zakoupených firmami před čtyřmi lety a z 61 milionů notebooků pořízených před třemi lety by zasloužilo vyměnit nebo vylepšit během tohoto roku.

Zástupci Kingstonu jsou pak přesvědčeni, že ceny SSD disků již údajně dosáhly velmi přijatelné úrovně a mohou firmám nabídnout podstatné úspory nákladů

Kalkulátor návratnosti investic Kingston SSDNow ROI umožňuje zadat konkrétní údaje o dané společnosti – včetně počtu PC, nákladů na personál a průměrné doby, po kterou nelze po selhání pevných disků pracovat – a na jejich základě vytvoří odhad zisků z prodloužení životnosti PC a doby, za kterou se investice do SSD vrátí.

Kalkulátor je k dispozici v holandštině, angličtině, francouzštině, němčině, italštině, polštině a španělštině.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?