Hlavní navigace

Kompilátory Intelu údajně „mrzačí“ kód pro procesory AMD a VIA

Sdílet

Branislav Madoš 15. 1. 2010

Informaci přinesl web The Inquirer. Programátor Agner Fog, zabývající se mimo jiné otázkami optimalizace softwaru, totiž na svém blogu tvrdí, že kompilátor Intelu dokáže vyprodukovat rozdílné verze částí kódu, přičemž každá je optimalizovaná pro specifický procesor a/nebo instrukční sadu. Systém poté podle použitého procesoru vybere optimální verzi kódu, aby běžel nejlépe. Tak alespoň vypadá teorie. Agner Fog ovšem tvrdí, že pokud je detekován procesor Intelu s ID GenuineIntel, je zvolena opravdu optimální verze kódu, pokud nikoliv, je vybrána ta nejpomalejší, jaká je k dispozici.

Fog tvrdí, že kdyby o této verzi kompilátoru vědělo i více programátorů, pravděpodobně by jej nepoužívali, protože v zájmu každého vývojáře je, aby jejich kód běžel co nejlépe na všech procesorem.

Podle dostupných informací se zdá, že společnosti AMD a Intel se již dohodly na nápravě tohoto problému, ale FTC se o kauzu dále zajímá proto, že pokud se tato informace ukáže jako pravdivá, může být VIA i nadále v nevýhodě.

Zdroj: IT News.sk

Našli jste v článku chybu?