Hlavní navigace

Konference IT 11 bude ve znamení IPv6

Sdílet

Martin Noska 1. 6. 2011

Celý první den konference IT 11 bude věnován právě novému protokolu IPv6. Jak si v souvislosti s přechodem na IPv6 stojí Česká republika ve srovnání s jinými zeměmi? Jak vážný problém stále nižší počet IPv4 adres vlastně představuje? Nejen těmto otázkám se bude věnovat několik přednášek a panelová diskuse, které se zúčastní například zástupce UPC Martin Krautwurst, Jakub Votava ze společnosti Telefónica Czech Republic nebo ředitel IT skupiny Mafra Jaroslav Červený. Perličkou na závěr dne o IPv6 bude koncert Američana Chrise van Fossena, přednášejícího za společnost Hurricane Electric, který vystoupí jako zpěvák a skladatel se svým repertoárem písní o přechodu na IPv6.

Druhý den přijde řada i na další aktuální témata, zejména internetovou bezpečnost. Sdružení CZ.NIC se v této souvislosti podařilo mimo jiné zajistit účast Petera Eckersleye z Electronic Frontier Foundation, významné americké organizace, která se ve svých projektech soustředí na problémy jako monitoring a filtrování internetu, odposlouchávání mobilních sítí apod. Ve svém příspěvku představí rizika spojená s praktikami autorit udělujícími TLS/SSL certifikáty, na nichž stojí bezpečnost webových stránek, e-mailových systémů apod.

Bližší informace k programu naleznete na této adrese: www.nic.cz/it11. Konferenci bude možné na této adrese rovněž sledovat on-line.

Našli jste v článku chybu?