Hlavní navigace

Konica Minolta představuje tiskárny magicolor 1680MF a magicolor 1690MF

14. 3. 2009

Sdílet

Konica Minolta uvádí tiskárny magicolor 1680MF a magicolor 1690MF

Novinky z dílny společnosti Konica Minolta nesou název magicolor 1680MF a magicolor 1690MF, přičemž  disponují až čtyřmi funkcemi – tisk, kopírování, skenování a faxování. Obě zařízení využívají toner Simitri HD, díky němuž uživatel získává dle vyjádření výrobce vysokou kvalitu tisku s jasnými a ostrými barvami.

Magicolor 1680MF je dostupný ve verzi 3 v 1, kdy spojuje tisk, kopírování a skenování dohromady. Druhý z modelů – magicolor 1690MF platí díky funkci faxování a připojení do sítě Ethernet za zajímavou volbu v případě, kdy zákazník vyžaduje kompletní integraci zařízení do podnikové sítě bez nutnosti dokupování dalších zařízení. Nadstandardní typy magicolor 1690MF-d a magicolor 1690MF-dt nacházejí uplatnění zejména u týmů s vyššími nároky na objemy tisku. U prvního z nich lze využít duplexní jednotku pro oboustranný tisk, druhý z nich navíc disponuje druhým podavačem papíru.

1690FMagicolor 1680MF a magicolor 1690MF těží zejména z obsáhlé funkční všestrannosti - vysoká flexibilita dovoluje zpracovávat papír v gramáži od 60 až do 209 g/m2. Obě multifunkce nabízejí jednoduché ovládání a široký rejstřík výstupních formátů – uživatel tak může lehce vytvořit prezentaci, oboustranně potištěné dokumenty, vizitky nebo jiné prezentační materiály. Pro lepší využití toneru a snížení nákladů jsou multifunkce vybaveny volbou pro barevné či černobílé kopírování v podobě dvou oddělených tlačítek, specialitou je pak funkce, která umí oboustranný dokument vytisknout na jednu stranu kopie. Software LinkMagic umožňuje skenovat data přímo do zvolené složky v počítači, u modelu magicolor 1690MF jsou k dispozici i funkce síťového skenování do počítače, na server anebo přímo do emailu.

Oba multifunkční stroje mají plně lokalizované české menu a přehledně rozmístěné ovládací prvky. Nenápadný design  a malé prostorové nároky pak ocení uživatelé menších či domácích pracovišť. Použití tonerů Simitri HD s sebou nese také menší množství emisí při výrobě a nižší spotřebu energie při tisku díky zapékání barviva při nižší teplotě.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?