Hlavní navigace

Kontroverzní mobilní redesign Skype přichází na desktopy

31. 10. 2017

Sdílet

Zcela překopaný vzhled desktopového Skypu zaznamenali členové programu Windows Insider už v srpnu. Microsoft tehdy tento krok obhajoval vylepšeným uživatelským zážitkem a další marketingovou vatou, přesto však jde o krok překvapivý vzhledem k převážně negativní reakci na redesign mobilní aplikace. Desktopová verze populárního komunikátoru se bezesporu dočká podobného přijetí.

Kromě nového designu však uživatelé dostanou také nové funkce. Například přístup ke specifickým galeriím médií, které jim umožní nalézt „sdílený obsah“ – včetně odkazů, dokumentů, obrázků a dalších médií – mnohem rychleji než doposud. Skype pro desktop se dočkal také zcela nového panelu notifikací, který uživatelé automaticky spraví o tom, když někdo zareaguje na některou z jejich zpráv nebo je někde @zmíní.

Nelíbí-li se vám nové rozhraní, máte možnost ho změnit, ale jen do určité míry. Podle oficiálního blogu Skypu si budete moci vybrat z různých barev a témat, odrážejících „vaši náladu, osobnost nebo denní dobu.“

Změn doznal také seznam kontaktů desktopového Skypu. Své kontakty nyní můžete řadit podle nepřečtených zpráv, statusu kontaktu nebo jeho místního času. Kromě toho lze tento seznam srolovat, aby chatovací okno zabralo celou plochu, nebo označovat jednotlivce a skupiny pro snadnější přístup.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?