Hlavní navigace

Konvergovanou infrastrukturu pro prostředí Microsoftu představilo HP

Sdílet

Pavel Louda 11. 2. 2010

Dostupnost nových integračních řešení pro aplikace společnosti Microsoft oznámila společnost Hewlett-packard. Novinka vychází z architektury Converged Infrastructure a podle dodavatele uživatelům dovolí zjednodušit správu jejich počítačových prostředí či zvýšit pracovní efektivitu.

Nekontrolovatelný rozvoj IT vytvořil v řadě datových center tzv. technologická sila, jejichž údržba a provoz podle některých výzkumů spolykají až 70 % ročního technologického rozpočtu firem. HP a Microsoft proto vyvinuly řešení pro systémy Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují náklady prostřednictvím vyššího využití infrastruktury. Jde o kombinaci nových šablon HP BladeSystem Matrix, referenční architektury HP a služeb HP Services pro prostředí Microsoft - lze s nimi vybudovat konvergovanou serverovou, úložnou a síťovou technologii, která bude podle dodavatelů vysoce efektivní, automatická a plně virtualizovaná.

Šablony HP BladeSystem Matrix pro prostředí Microsoft umožňují zákazníkům okamžitě alokovat serverové, úložné a síťové zdroje, přizpůsobovat se rychlým změnám pracovních úloh a monitorovat úroveň služby v prostředích Microsoft.

V rámci programu HP BladeSystem Solution Builder spolupracovalo HP se společností Microsoft na vývoji řešení pro provoz softwaru Microsoftu v konvergované infrastruktuře. Ta pomohou zákazníkům zkrátit dobu potřebnou ke zprovoznění nových úloh na pouhé minuty.

Společnost HP nabízí rovněž nové nástroje pro produkty Microsoftu, které pomohou zákazníkům snížit rizika při konfiguraci, návrhu a definování architektury infrastruktur pro aplikace Microsoft. Nástroje podle dodavatele urychlují konfiguraci infrastruktury Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2 Hyper-V pomocí odborně navržených nástrojů pro dimenzování, doporučených konfigurací, odstupňovaného poskytování úrovně služeb, automatizace a přidělování konvergované infrastruktury.

Nové služby HP Services pro prostředí Microsoft prý zase umožňují zákazníkům snížit náklady a komplikovanost virtualizovaného prostředí efektivním využíváním dřívějších investic do technologií při plánování, návrhu i nasazení konvergované infrastruktury HP, stejně jako při podpoře celého souboru hardwaru a softwaru od společností HP a Microsoft.

Našli jste v článku chybu?