Hlavní navigace

LAMAX MusiCan1 je stylová „plechovka“ a navíc slušně hraje

25. 2. 2019

Sdílet

Přenosný bluetooth reproduktor LAMAX MusiCan1 má tvar oblíbené plechovky, jak už ostatně jeho víceznačný název napovídá, a která je doplněna o praktický držák. Hravá konstrukce z hlediska materiálů kombinuje gumu a kov a už na první pohled je zřejmé, že je určená pro vaše outdoor aktivity.  Lehký reproduktor při přenášení v batohu či tašce prakticky ani neucítíte, je navíc opatřen certifikací IPX4, jež dokládá odolnost vůči přívalovému dešti i stříkající vodě, takže dilema zda vzít nebo nevzít tohoto společníka na vandr do lesa či vodácký výlet, úplně odpadá.

K dispozici jsou hned dvě barevná provedení, z nichž jedno typicky pro značku kombinuje černou a tyrkysovou, to druhé pak černou a tmavě šedou, respektive antracitovou. Reproduktor, který je součástí řady LAMAX Beat nabízí ovládání přímo na svém těle, ale i prostřednictvím smartphonu. Ten s repráčkem propojíte buďto skrze bezdrátovou technologii Bluetooth 4.2 s dosahem až deseti metrů, nebo klasicky přes 3,5mm audio jack – pokud tedy váš chytrý telefon ještě stále disponuje příslušnou zdířkou. LAMAX MusiCan1 každopádně ano.

Přehrávat lze obsah nejen z USB disku nebo microSD karty, ale také z FM rádia, pro nějž reproduktor nabízí podporu. Integrovaný tuner si navíc pamatuje i dříve poslouchané stanice, takže je pokaždé nemusíte ladit znovu.

LAMAX MusiCan1 využívá dvojici měničů s průměrem 50 mm o výkonu 2 x 6 wattů a také baterii s kapacitou 1 200 mAh, která na jedno nabití vydrží hrát až osm hodin. Prostřednictvím micro USB kabelu baterii dobijete za dvě až tři hodiny při 5 V / 2,1 A. Kromě toho v balení naleznete ještě audio kabel ukončený 3,5mm jackem.

Samozřejmostí je, stejně jako u jiných modelů této značky, možnost použití reproduktoru jako handsfree, a to díky integrovanému mikrofonu.

Reproduktor LAMAX MusiCan1 zaujme na první pohled především designem, ale hned po spuštění vás potěší hutné basy a prostorový zvuk.  Velkou výhodou je také robustní pogumovaný design a související voděodolnost dle standardu IPX4, což zajišťuje bezproblémovou možnost použití jak na výletech, tak třeba na zahradních večírcích na terase. Další informace o tomto přenosném reproduktoru, za který zaplatíte dle srovnávače Heureka.cz aktuálně slušných 1 190 Kč, si můžete najít zde: https://beat.LAMAX-electronics.com/cz/musican1/.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality