Hlavní navigace

Lenovo představuje svůj první hybridní notebook ThinkPad X1 se dvěma procesory

Sdílet

Martin Noska 9. 1. 2012

X1 Hybrid má dvojnásobnou výdrž baterie díky svému spořícímu režimu Instant Media (IMM). IMM je vybavený dvoujádrovým procesorem Qualcomm, až 16 GB paměti a vlastním operačním systémem založeném na Linuxu. Pokud chtějí uživatelé přejít z Windows do IMM, jednoduše kliknou na ikonu na pracovní ploše. Díky IMM funguje notebook podobně jako chytrý telefon, zůstává zapnutý a vyžaduje méně časté nabíjení. Pomocí IMM mohou uživatelé sledovat video, prohlížet fotografie, poslouchat hudbu a prohlížet web a zároveň zachovat cennou kapacitu baterie. Hybridní notebook ThinkPad X1 disponuje také technologií RapidCharge, která nabije baterii až na 80 procent za 30 minut.

13,3palcový ThinkPad X1 Hybrid s tloušťkou méně než 1,5 cm a hmotností méně než 1,8 kg se vyznačuje velkým výkonem. Výkon hlavního procesoru byl ve srovnání s předchozími 13palcovými notebooky Lenovo údajně zdvojnásoben a grafický výkon je dokonce čtyřnásobný. Hybrid je vybaven procesory Intel Core i3, i5 a i7 a operačním systémem Windows 7.

Přestože je ThinkPad X1 Hybrid crossover PC, zůstává stále především notebookem byznys třídy se všemi příslušnými funkcemi, jako je volitelné mobilní širokopásmové připojení, displej s vysokým rozlišením, Corning Gorilla Glass a webová kamera s vysokým rozlišením a mikrofonem pro video a hlasové volání. Má také robustní zabezpečení skládající se z technologie Intel vPro, šifrovaného pevného disku s podporou vzdálené správy a čtečky otisků prstů. Notebook je vybaven zvukem Dolby Home Theater v4, HDMI výstupem a technologií Intel Wireless Display pro bezdrátové připojení a streamování 1080p videa do televizoru nebo projektoru.

Lenovo také představilo ultrabook ThinkPad T430u, první „byznys“ ultrabook této společnosti určený pro profesionály.

Našli jste v článku chybu?