Hlavní navigace

Lenovo s novou generací tabletů TAB 3

Sdílet

-rd 2. 3. 2016

Řada firem dnes přistupuje k zařazení tabletů s operačním systémem Android do každodenního fungování s cílem zvýšení zaměstnanecké produktivity. Lenovo proto vytvořilo tablet TAB 3 10 Business se softwarem a hardwarem přizpůsobeným pro profesionální využití.

Tablet je vybaven platformou Android for Work, která poskytuje specializované profily pro obchodní data spolu s vyšší bezpečností a ovladatelností. Tablet také podporuje profesionální řešení pro výuku, point-of-sale a e-Health management. Díky ochranné vrstvě P2i je tělo zařízení odolné vůči prachu a stříkající vodě, zatímco panel Gorilla Glass 3 zamezí nadměrnému poškrábání displeje.

Pro maximální zabezpečení tabletu i dat v něm uložených disponuje TAB 3 10 Business řadou hardwarových a softwarových bezpečnostních prvků a šifrovacích řešení. K nim patří například systém síťové ochrany či geotechnologie, které umožní zařízení vysledovat nebo zablokovat v případě potřeby. Systémová správa se může také pochlubit dálkovým ovládáním, tichou instalací aplikací a možností uzamčení hardwaru i softwaru.

Výkon zajistí čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz a baterie má až 12hodinovou výdrž. Doplněním je sada funkcí pro cestování, mezi které patří například port USB on-the-go pro připojení externí paměti, čtečky paměťových karet či Y-a T- konektorů. Pro online konektivitu nabízí tablet bezkontaktní technologii NFC, duální WiFi (2,4 GHz a 5 GHz) připojení a volitelné vysokorychlostní připojení LTE (4G).

Kromě obrazu na 10palcovém Full HD IPS displeji nabídne Lenovo TAB 3 10 Business také duální reproduktory s technologií Dolby Atmos. Tablet je vybaven 8Mpx zadním fotoaparátem s automatickým ostřením a předním 5Mpx fotoaparátem

Další novinkou jsou tablety nové generace TAB 3 7 a TAB 3 8. Přináší možnost vytvoření více profilů, díky které mohou uživatelé v rodině používat jedno zařízení, aniž by zároveň sdíleli svoje specifické aplikace, e-mailovou komunikaci nebo uživatelské prostředí.

S ohledem na nejmenší uživatele nabízí tablety přednastavený dětský režim s možností bezpečného prohlížení internetu a možností omezení přístupu na tablet ve vybraných časech či dnech v týdnu.

Oba modely přichází s technologií adaptivního displeje, který filtruje modré světlo a snižuje tak zatížení očí malých uživatelů při práci s tabletem. Zařízení dokáže nastavit zvukové a obrazové vlastnosti podle typu multimediálního obsahu, se kterým uživatel aktuálně pracuje. Tablet také umí detekovat míru osvětlení okolního prostředí pomocí senzorů a v závislosti na tomto faktoru upravit barvy a jas obrazovky.

Našli jste v článku chybu?