Hlavní navigace

Letiště Praha nabízí cestujícím Wi-Fi zdarma

Sdílet

Martin Noska 18. 8. 2009

Signál bezdrátové sítě Wi-Fi je vysílán 24 hodin denně do všech prostor Terminálů 1 a 2. Díky velké hustotě přístupových bodů je zajištěna vysoká dostupnost spojení a nehrozí jeho přerušení během práce, informují stránky Letiště Praha. Uživatelé mají na výběr pomalejší verzi zdarma a rychlejší za poplatek.

Rychlost internetu na bezplatné síti je až 256 kbit/s a připojit se na ni lze přes název (SSID) prg.aero-free. Trochu nepříjemné omezení je však to, že zde budou uživatelé každých 5 minut přesměrováni na úvodní stránku. V případě rozepsaného e-mailu či rozdělané práce v prohlížeči se může jednat o velmi nemilou skutečnost.

Rozšířenou nabídkou služby bezdrátového připojení k internetu v prostorách Letiště Praha je možnost využití placeného přístupu HotSpot, jehož rychlost je až 10 Mbit/s a připojení lze provést na (SSID) prg.aero-hotspot. Toto připojení je pak logicky bez jakýchkoliv omezení. Ceja za 60 minut takovéhoto připojení činí 60 Kč, za 180 minut je to 150 Kč a za 24 hodin pak 300 Kč.

Platba za rozšířenou službu je možná pouze platební kartou přímo přes internet. Po zaplacení musí uživatel svůj účet pro Wi-Fi přpojení aktivovat prvním přihlášením nejpozději do 30 minut. Zaplacený časový limit pak lze využít kdykoliv během 48 hodin od uhrazení vybraného tarifu. To znamená, že se možné připojení přerušit a opět se pomocí přístupových hesel přihlásit. Přihlašovací jméno slouží zároveň jako identifikátor pro případné reklamace.

K připojení je potřeba libovolný notebook, mobilní telefon či PDA s modulem Wi-Fi. Detailní návod pro bezdrátové připojení najdete na stránkách Letiště Praha.

Našli jste v článku chybu?