Hlavní navigace

Letiště Praha spustilo nový web s informacemi pro cestovatele

Sdílet

Martin Noska 16. 7. 2009

Nový web nabízí ke každé destinaci nejen základní informace o její historii, ale v první řadě také všechny potřebné praktické informace o nutnosti víz, očkování, způsobech dopravy, místních zvycích aj. Samozřejmostí jsou kontakty na státní zastupitelství a tísňové linky. Cílem je v prvé řadě usnadnit dostupnost těchto informací, které se často obtížně shánějí a také podpořit zájem o létání z Prahy a na uvedená místa.

„Věříme, že se stránky www.letejtezprahy.cz pro svůj atraktivní design a komplexní informační servis, který postupem času obsáhne skutečně celý svět, stanou místem, které před svým odletem navštíví většina cestovatelské veřejnosti,“ uzavírá ředitelka Komunikace a tisková mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Stanislav Zeman, výkonný ředitel letejtezprahy.czpro Letecký obchod, marketing a řízení produktu, tomu dodává, že nový web představí návštěvníkům všechny důležité památky v daném místě, nabídnou jim nejrůznější možnosti ubytování, tipy na návštěvu restaurací, klubů, divadelních představení a mnoho dalších informací.

Cílem nového webu je vybudovat nikoliv úzce zaměřený cestovatelský komunitní prostor, ale místo, kde každý, kdo se rozhodne cestovat, najde všechny potřebné a především aktuální informace. Návštěvníci webu se navíc budou moci v budoucnu podílet na jeho obsahu zasíláním tipů na zajímavé možnosti ubytování, stravování, kulturní nebo společenské akce. Stránky jsou přístupné i přes WAP a kombinují využití technologií Flash a PHP.

V blízké budoucnosti na webových stránkách mají také přibývat nejen další destinace, ale i místa zájmu i v těch stávajících, čímž postupně získají velmi komplexní charakter a měly by tak ušetřit cestovatelům čas s hledáním základních potřebných informací. Publikované údaje jsou vytvářeny na základě informací získanách přímo od příslušných institucí i z osobních zkušenosti týmu, jenž se o obsah nového webu stará.

Letiště Praha v loňském roce odbavilo 12,63 milionu cestujících. Cestující mají v nadcházející letní letové sezoně k dispozici nabídku 50 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se 125 destinacemi po celém světě

Našli jste v článku chybu?