Hlavní navigace

Levné SSD disky pro urychlení notebooků i desktopů

Sdílet

Petr Mandík 17. 6. 2009

Řada SSD disků s označením SSDNow V Series je nabízena v kitu s kabely a softwarem pro klonování. Cílem je usnadnit náhradu běžného pevného disku SSD diskem, a tak prodloužit výdrž notebooku na baterie a získat vyšší výkon. Dodávaný software přenese na disk data i nainstalovaný operační systém, takže není třeba na počítač cokoli znova instalovat. Disky jsou nabízeny v kapacitách 64 a 128 GB a v cenách od cca 3 000 Kč bez DPH. Dostupné jsou pro desktopy i pro notebooky. Kingston nabízí SSDNow disky i v dalších řadách - v kapacitách 32 až 160 GB.

Výše zmíněný flash disk Data Traveler 200 nabízí kapacitu až 128 GB, a to při rychlosti čtení 20 MB/s a zápisu 10 MB/s. Data v něm mohou být chráněna heslem.

Další aktuální novinkou Kingstonu je HyperX 12GB Memory Kit, tříkanálová paměťová sada (DDR3) určená k práci na frekvencí 1600 MHz a napětí 1,65 V; vhodná je pro použití ve výkonných systémech založených na platformách Intel Core i7 a X58. Podobné cílení má i větrák HyperX složený ze dvou 6centimetrových vrtulí pro až 6 paměťových modulů.
Našli jste v článku chybu?