Hlavní navigace

Levnější licence Windows pro virtualizované desktopy nabídne Microsoft

7. 4. 2010

Sdílet

Microsoft těmito kroky podle svých slov vychází vstříc novým požadavkům na flexibilitu podnikových informačních systémů a na rostoucí potřebu vzdáleného přístupu k firemním aplikacím a datům.

Novinky v oblasti virtualizace osobních počítačů zahrnují:

Nové obchodní nabídky spojené s architekturou Virtual Desktop Infrastructure (VDI), která staví na provozu operačních systémů na virtuálních počítačích v datových centrech s možností přístupu z klasických PC i tenkých klientů. Tento systém je vhodný pro pracovníky, kteří pracují z domova nebo tráví čas v terénu. Ve spolupráci se společností Citrix Microsoft nabízí akci „Záchrana pro VMware VDI“, která zákazníkům používajícím VMware View umožňuje přejít na řešení od Microsoftu bezplatnou výměnou až 500 licencí. Akce „VDI Kick Start“ potom nabízí novým zákazníkům více než padesátiprocentní snížení ceny licencí oproti doporučeným prodejním cenám.

Vylepšený licenční model pro virtuální osobní počítače s Windows. Od 1. července 2010 nebudou muset zákazníci v rámci licenčního programu Software Assurance pro desktopové operační systémy kupovat zvláštní licence pro přístup operačního systému Windows v prostředí VDI. Právo přístupu k virtuálnímu osobnímu počítači bude nově jednou z výhod programu Software Assurance pro desktopové operační systémy.

Větší podporu práce z domova. Od 1. července 2010 budou moci zákazníci se Software Assurance pro desktopové operační systémy a licencemi Virtual Desktop Access přistupovat k desktopovému systému Windows na virtuálních strojích i z počítačů mimo vlastní firemní infrastrukturu, tedy z domácích počítačů nebo veřejných terminálů v hotelích či na letištích.

Dostupnější virtualizaci systému Windows XP v režimu Windows XP Mode. Díky absenci požadavku na přímou hardwarovou podporu virtualizace na konkrétním osobním počítači. Tato změna usnadní přechod na Windows 7 celé řadě malých a středních firem, které ke svému fungování stále potřebují aplikace určené pro Windows XP.

Dvě nové funkce Windows Serveru 2008 R2 s aktualzací Service Pack 1. První, Microsoft Dynamic Memory, umožní zákazníkům libovolně měnit kapacitu operační paměti dostupnou virtuálním počítačům v závislosti na vytížení hostitelského serveru. Druhá, Microsoft RemoteFX, pak uživatelům virtuálních počítačů a aplikací nabídne multimediální podporu a trojrozměrnou grafiku při vzdáleném přístupu k informacím.

Technologickou dohodu s Citrix Systems podle níž budou Microsoft a Citrix Systems spolupracovat na využití technologie HDX pro zobrazení uživatelského prostředí XenDesktop ve vysokém rozlišení, jako rozšíření platformy Microsoft RemoteFX.

Našli jste v článku chybu?