Hlavní navigace

LG s novými televizemi a webOS 2.0

Sdílet

-rd 25. 3. 2015

V průběhu dubna bude v České republice možné zakoupit pět nových řad UHD televizorů značky LG ve velikosti od 40“ do 105“. V průběhu roku se bude portfolio UHD televizí dále rozšiřovat.

Novinkou má být zejména technologie reprodukce barev z řady ColorPrime, u kterých výrobce slibuje nejrealističtější obraz. Technologie Wide Color LED využívá LED panel s novým fosforovým základem, díky čemuž je obraz jako živý a má opravdovou barevnou hloubku a Quantum Dot pomáhá zvýšit barevnou škálu až o 30 %.

LG IPS panely nových 4K ULTRA HD televizorů s rozlišením 3840 x 2160 mají rozšířit pozorovací úhly a technologie lokálního podsvícení True Black Control vylepšuje nastavení kontrastu a hloubky barev.

Ve spolupráci s dodavateli jako Youtube (LG UHD podporuje nový kodek VP9) či lokální VOD služba Filmbox, bude v televizorech LG dostupný i obsah ve 4K rozlišení.

Přesto obecně na trhu není dostatek 4K obsahu, a proto televizory jsou vybaveny 4K Upscaler algoritmem, který dokáže vylepšit obraz až na úroveň Ultra HD kvality s přihlédnutím ke zdroji signálu. Zabudovaný dekodér HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p i 60p obsah z externích zařízení.

Uživatelé se mohou taktéž těšit na novou platformu pro chytré televizory webOS 2.0. Nová verze operačního systému přináší kromě vylepšení předchozích prvků rozhraní snížení bootovacího času o více než 60 %, přepínání mezi Smart TV Home Screen a YouTube dokonce až o 70 %.

Našli jste v článku chybu?