Hlavní navigace

LG se dvěma technologickými zázraky

Sdílet

-rd 11. 3. 2017

„Modelové řady pro rok 2017 jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, které překonávají hranice zážitku ze sledování televize,“ říká Marek Sojak, Product Marketing Manager LG. „V letošním roce budeme pokračovat v expandování na trhy prémiových televizorů s dvojí strategií založenou na bezkonkurenčních OLED televizorech a průkopnických Super UHD televizorech s displejem Nano Cell,“ popisuje další kroky pro rok 2017.

LG Signature OLED TV podle výrobce eliminuje všechny rušivé prvky a zdůrazňuje krásu samotného obrazu. Například samostatná funkce automatického zapínání a vypínání jednotlivých pixelů slouží k dosažení kontrastu, živosti barev, dokonalé černé a skvělého vykreslování obrazu bez zhoršování jeho kvality.

Tenký profil 65 palcové W7, který je menší než 4 mm ve variantě zavěšení na stěnu, vytváří iluzi pohledu z okna. LG OLED televizory představené v roce 2017 poprvé nabídnou Dolby Atmos. Tato technologie mapuje polohu zdroje zvuku, reflektuje ji a vytváří tak mnohovrstevný zvuk napodobující reálné prostředí.

Třetí generace Super UHD televizorů je vybavena technologií Nano Cell, která využívá částice o velikosti jeden nanometr k přesné reprodukci barev. Kvality obrazu dosahuje tím, že absorbuje zbytečné světelné vlnění, což přináší čisté barvy. Tato funkce umožňuje novým LCD obrazovkám odfiltrovat určité barvy s velkou přesností a vykreslit každou barvu přesně tak, jak bylo původně zamýšleno. Například červená barva se často v běžných televizích může míchat s barvami o podobných vlnových délkách, jako je žlutá nebo oranžová, čímž pro oko působí nevýrazně a nažloutle. LG Nano Cell technologie dramaticky snižuje blednutí barev, nestabilitu obrazu a nežádoucí rozklad barev.

Všechny televizory LG OLED a Super UHD pro rok 2017 jsou vybaveny funkcí Active HDR k detailnímu vykreslování stínů i při světlých scénách. Zpracovává totiž obsah scénu po scéně a v případě potřeby vloží do obrazu dynamická data pro kvalitní zobrazení. 

Našli jste v článku chybu?