Hlavní navigace

LG uvádí TV s dotykovou technologií Pentouch vhodný i jako prezentační nástroj pro firmy

24. 10. 2011

Sdílet

„Dotykové displeje se staly standardem u mobilních telefonů, tabletů a pomalu se dostávají i do televizorů. Náš model je průkopníkem dotykových televizorů určených pro domácnosti,” uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ, zároveň dodal: „Práce s dotykovým televizorem je velmi zábavná. Může sloužit pro surfování na internetu i pro obyčejné kreslení, je to zábavní a vzdělávací multicentrum.“

Funkce Pentouch se aktivuje stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači. Poté mohou uživatelé pomocí speciálního pera využívat všech možností televizoru, třeba přistupovat k souborům, které obsahují prezentace z PowerPointu. Ovládání je přitom velmi jednoduché a intuitivní. Televizor může být současně ovládán dvěma pery. Baterie do ovládacích per se mohou dobíjet přímo z USB portu televizoru.

Pomocí dodávaných aplikací je možné na televizor přes notebook či PC přímo kreslit, obrazy lze ukládat jako soubory, pokud se v domácnosti nachází tiskárna, nakreslené obrázky si přímo vytisknete. Aplikace Gallery vytvoří překrásnou prezentaci fotografií - jen pomocí pár kliknutí  vytvoříte z fotografií efektní kalendář nebo přidáte fotografii ozdobný rámeček. Možnosti televizoru jsou navíc poměrně široké díky tomu, že se umí připojit k internetu a odtud lze stahovat nové aplikace, které přidají televizoru další funkce. Manažeři ve firmách pak mohou technologii Pentouch využít pro zakreslování a přidávání informací do různých prezentací, televizor totiž podporuje zmíněné i powerpointové prezentace, v nichž lze pomocí dotykového pera různě kroužkovat, škrtat, podtrhávat a podobně (viz obrázek). Televizor používá také speciální ochranu displeje proti poškrábání a k dispozici bude verze s 50" a 60" obrazovkou.

pentouch

Našli jste v článku chybu?