Hlavní navigace

LOGmanager umí nově kooperovat i s jinými systémy správy logů

Sdílet

Pavel Louda 8. 2. 2017

Mezi vylepšení nové verze patří například možnost přeposílání záznamů na nadřazené SIEM systémy jiných výrobců, kde se mohou logy podrobit pokročilé analýze nebo se korelují s informacemi z jiných zdrojů.

Novinky LOGmanageru verze 2.2.0 podle výrobce:

  • podpora pro přeposílání událostí na nadřazený syslog server
  • podpora pro příjem a parsování událostí v LEEF formátu
  • tlačítko na otestování spojení s aktualizačním serverem (System > Software)
  • vylepšená konfigurace webserveru (povolené je pouze TLSv1.2 šifrování spojení, přidány HSTS bezpečnostní hlavičky)
  • upravené dashboardy (zvětšené pole pro zadávání názvu polí, vylepšení pro zobrazování práce s Windows soubory, zobrazování alertů, postfix/sendmail a Windows Logons)
  • u blockly byla vypnutá funkce zoom na kolečku myši

Podstatou LOGmanageru je sběr všech relevantních eventů a logů organizace, jejich ukládání do centrálního zabezpečeného úložiště s předem definovanou retencí a možností prohledávat enormní množství dat v reálném čase. Výstupy prohledávaní se prezentují v textové i grafické podobě s vysokou mírou interakce vzhledem k nalezeným datům.

Systém rovněž umožňuje dlouhodobě ukládat data v nezpochybnitelné podobě pro potřeby shody s předpisy, požadavky pro forenzní analýzu a případné bezpečnostní audity. Řešení rovněž pomáhá plnit požadavky dané ze Zákona o kybernetické bezpečnosti.

Distributorem řešení LOGmanager v tuzemsku je firma Veracomp, pro implementaci lze využít i služeb řady certifikovaných partnerů.

Našli jste v článku chybu?