Hlavní navigace

Lokální obdobu Azure spustil v Česku Microsoft s AutoContem

2. 10. 2014

Sdílet

V datovém centru v Ostravě mohou zákazníci spouštět vybrané služby systému Microsoft Azure a využívat samoobslužné víceklientské služby a další možnosti. Jde tak o první plnou implementaci technologií Microsoft Windows Azure Pack a Hyper-V v Česku.

Datové centrum vzniklo v rámci mezinárodního programu Cloud OS Network, do kterého Microsoft zapojil firmu AutoCont. Jsou zde nasazené produkty pro realizaci cloudových  služeb - Windows Server 2012, System Center, Microsoft SQL a Windows Azure Pack.

Tato platforma podle provozovatele vychází prověřené technologie, kterou Microsoft nabízí v rámci svých služeb Microsoft Azure. Řešení prý respektuje veškeré nároky na cloudové služby, jako je plná automatizace, samoobslužnost, bezpečnost a flexibilita řešení.

Na začátku bude platforma poskytovat služby výpočetního výkonu a databáze, dále bude rozšiřována zejména v oblastech zálohování dat a záložního datového centra.

Microsoft nastoupil před několika lety cestu budování cloudových služeb prostřednictvím velkých nadnárodních datových center. Nyní pokračuje v budování konceptu „Cloud OS“, jímž označuje řadu produktů tvořících sjednocenou platformu pro provozování business aplikací.

Tu lze provozovat vlastními silami, ale i u poskytovatelů služeb. Jde například o Windows Server, databázový SQL Server, specializované nástroje pro správu – System Center či virtualizaci Hyper-V, o platformní služby Windows Azure, apod.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?