Hlavní navigace

Lotus Connections přináší funkce sociálních sítí do firemního prostředí

Sdílet

Pavel Louda 3. 11. 2009

Lotus Connections 2.5 obsahuje nové funkce a možnosti složky Communities. Majitelé jednotlivých skupin si mohou nyní přizpůsobit vzhled své skupiny a libovolně umísťovat widgety na domovské stránce komunity. Kromě záložek, kanálů RSS a diskuzních fór mohou do svých komunit přidávat také aktivity, blogy, wiki a sdílení souborů. Podstatně to rozšiřuje možnosti spolupráce členů skupiny na projektech a jejich obsahu.

Uživatelské rozhraní diskuzního fóra komunity nyní navíc zobrazuje vlákna ve formátu konverzace s fotkami uživatelů. Aplikace statistických dat umožňuje sledovat nejoblíbenější diskuzní témata ve skupině a poskytuje přehled o tom, kdo z účastníků je v nich nejaktivnější. Důležitá témata diskuzí lze zvýraznit umístěním v horní části fóra.

Nová služba Wiki umožňuje pověřeným uživatelům vytvářet, zobrazovat, upravovat a přispívat k obsahu, který se ukládá na webovou stránku pro spolupráci ve stylu intranetu. Vzhledem k tomu, že stejnou stránku bude pravděpodobně upravovat hodně lidí, obsahuje wiki automatickou správu verzí a možnost zobrazení změn, aby si uživatelé mohli snadno prohlížet nejnovější verze a úpravy.

Služba „Profily“ byla vylepšena o funkci mikroblogování, která umožňuje uživatelům krátkými zprávami informovat o aktuálním stavu úkolů, na nichž pracují. Jejich kolegové ze stejné „sítě“ tak vidí, na čem pracují, a mohou přispět svými komentáři. Nová funkce nástěnky na stránce profilu uživatele nabízí místo, kam mohou kolegové psát vzkazy a vyjadřovat se ke stavu projektu.

Nově integrovaná podpora mobilních přístrojů iPhone a Nokia S60 poskytuje přístup ke službám Lotus Connections „Profily“, „Aktivity“ a „Blog“. Manažeři či odborníci, kteří často cestují nebo k práci využívají vzdálený přístup, tak mohou snadno aktualizovat svůj stav a přímo z mobilních zařízení vyhledávat lidi ve svých profilech.

Lotus Connections 2.5 je dostupný v 25 jazycích včetně českého.

Našli jste v článku chybu?