Hlavní navigace

Lufthansa nabídne v letadlech rychlou Wi-Fi

9. 9. 2013

Sdílet

Bezdrátové sítě v posledních letech učinily obrovský pokrok, používání sítí Wi-Fi za letu bohužel bránily relativně nízké přenosové rychlosti a vysoká cena. Výrobce bezdrátových technologií Aruba Networks proto společně s leteckým specialistou Lufthansa Technik začali pracovat na tom, aby se tato skutečnost co nejdříve změnila.

Díky použití nové gigabitové technologie Wi-Fi 802.11ac od Aruby budou moci cestující v letadlech využít bezplatnou síť Wi-Fi v plném rozsahu. Mohou se těšit na používání běžných aplikací, streamování videa a zvuku, on-line nákup bezcelního zboží s výběrem možnosti místa dodání, on-line denní tisk, on-line nákupy na palubě, pohyblivé mapy a další.

Aruba NetworksVýsledkem bude nejen zvýšení komfortu pro cestující, ale i úspora nákladů za tisk a distribuci publikací poskytovaných cestujícím. Nespornou výhodou určitě bude také úspora nákladů za palivo, ke kterému přispěje snížení hmotnosti letadla. Protože cestující budou moci používat vlastní notebooky, tablety a smartphony, nebudou již muset být letadla vybavena vestavěnými obrazovkami a dalšími informačními prvky.

Společnost Lufthansa se rozhodla pro spolupráci s Aruba Networks z těchto důvodů:

  • Profesionální bezdrátové řešení umožňující vysoký výkon pro velký počet uživatelů
  • Snadná integrace
  • Vybudování nové generace bezdrátových přístupových bodů bez nutnosti instalace dalších kabelů a externích antén
  • Použití nového přenosového protokolu 802.11ac pro maximální výkon se zpětnou kompatibilitou se standardem 802.11n v kombinaci s pokročilým softwarem ArubaOS
  • Modularita použitých přístupových bodů AP-225

Cestující, jejichž zařízení podporují standard 802.11ac, se mohou těšit na přenosovou rychlost 1,3 Gb/s, uživatelé starších přístrojů podporujících standard 802.11n se musí spokojit „pouze“ se 450 Mb/s. Zařízení bude osazováno do letounů postupně, jeho integrace si ovšem nevyžádá velký zásah do stroje.

Distributorem produktů Aruba Networks pro Českou a Slovenskou republiku je společnost Veracomp.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?