Hlavní navigace

Virtualizace: Microsoft a Citrix začaly spolupracovat, chtějí narušit hegemonii VMwaru

Sdílet

Pavel Louda 23. 2. 2009


Například firma Citrix oznámila, že její nový virtualizační správní systém Essentials, který se na trhu objeví v dubnu tohoto roku, bude podporovat kromě XenServer i hypervizora od Microsoftu - Hyper-V. Obě firmy si od tohoto kroku slibují, že si Hyper-V ve svých datových centrech nasadí více firem (a s tím i řešení Citrixu).
Microsoft zase na oplátku přislíbil, že jeho budoucí verze správní sady System Center bude nativně podporovat prostředí XenServeru. System Center v současnosti podporuje pouze řešení Hyper-V a VMware ESX. Zároveň Microsoft bude ve směru ke svým zákazníkům aktivní při prodeji produktu Citrix Essentials for Microsoft Hyper-V.
Mimo to Citrix od dubna letošního roku, opět kvůli narušení vůdčího postavení VMwaru, hodlá nabízet svůj software XenServer software zdarma, avšak za cenu toho, že některé pokročilé funkce týkající se vysoké dostupnosti, budou přesunuty do produktu Essentials for XenServer. Essentials for Hyper-V a Essentials for XenServer bude stát od 1 500 do 5 000 dolarů za server v závislosti na pestrosti funkcí, které si uživatel zvolí.

Našli jste v článku chybu?