Hlavní navigace

Microsoft blokuje patche Windows 7 a 8 na nových procesorech

19. 3. 2017

Sdílet

Ve čtvrtek se na povrch dostal nový dokument podpory Microsoftu, který shrnuje to, co čeká majitele počítačů natolik odvážné, že se pokusí spárovat starší operační systém s nejnovějšími čipy. V takovém případě na vás čeká zablokování všech aktualizací s Windows až do doby, kdy upgradujete na Windows 10.

Konkrétně můžete podle Microsoftu vidět jednu ze dvou následujících chybových zpráv:

„Nepodporovaný hardware: Váš počítač používá procesor, který na této verzi Windows není podporován, a vy neobdržíte aktualizace.“

„Systém Windows nedokázal vyhledat nové aktualizace

Při vyhledávání nových aktualizací pro váš počítač došlo k chybě.

Nalezené chyby: Kód 80240037 Windows Update narazil na neznámou chybu.“

Podle Microsoftu se „tato chyba se objevuje, protože nové generace procesorů vyžadují kvůli podpoře nejnovější verzi Windows,“ píše se v dokumentu. Jak již Microsoft dříve uvedl, k těmto generacím procesorů patří sedmá generace čipů Core od Intelu, procesory AMD Bristol Ridge či Ryzen a Qualcomm 8996. Windows 10 je jediným operačním systémem od Microsoftu podporovaným na těchto čipech.

Společnost to sice vysvětluje „integrací,“ „spolehlivostí a „kompatibilitou,“ na druhou stranu se nám tento krok amerického výrobce zdá trochu nefér. Jenže to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. Tedy pokud si na svůj nový nadupaný PC nenainstalujeme Linux nebo nějakou jinou alternativní platformu a spokojíme se s hraním her přes emulátor.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?