Hlavní navigace

Microsoft blokuje updaty starších Windows na nových čipech

14. 4. 2017

Sdílet

Uživatelé z celého světa uvádějí, že jejich PC s Windows 7 a 8.1 na procesorech Intel Kaby Lake a AMD Ryzen již nedostávají nové aktualizace. Píšou o tom portály Ars Technica a Tech Report.

To znamená jediné – a sice praktické znefunkčnění těchto systémů, neboť na počítače s výše zmíněnými kombinacemi systémů a procesorů už nedostanete ani bezpečnostní aktualizace a kritické záplaty, takže dříve či později můžete očekávat napadení kyberzločinci. Microsoft o tomto (ano, je to trochu silné označení, ale příznačné) trestu poprvé hovořil v březnu, nicméně spekulovalo se o něm již dříve.

Postoj Microsoftu k PC běžícím na klasických buildech Windows a novějších procesorech lze datovat do ledna 2016. V té době společnost oznámila plán na zjednodušení přechodu k Windows 10 pro podniky tím, že certifikovala některé procesory Skylake pro časově omezený běh s Windows 7 a 8.1. Kromě toho americký softwarový gigant dodal, že Kaby Lake od Intelu, Snapdragon 8996 od Qualcommu a Ryzen od AMD poběží výhradně v kombinaci s Windows 10 (nebo s operačním systémem jiného výrobce, pozn. red.).

Od té doby se Microsoft ohledně Skylake projevil flexibilněji. Vybrané modely této generace procesorů budou i nadále kompatibilní s Windows 7 a Windows 8.1, dokud u obou systémů neskončí jejich rozšířená období podpory, což má být v roce 2020, respektive 2023.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?