Hlavní navigace

Microsoft Intune je v češtině a dovoluje instalovat i aktualizace třetích stran

Sdílet

Pavel Louda 18. 10. 2011

Produkt umožňuje spravovat a zabezpečit pracovní počítače na dálku bez potřeby mít vlastní serverovou infrastrukturu. Nově je také možné distribuovat software vzdáleně na počítače i v případě, kdy počítače nejsou součástí firemní domény. Většina instalací a aktualizací se tak obejde bez potřeby mít spravovaný počítač fyzicky u sebe. Druhá verze řešení Windows Intune je zároveň dostupná i v češtině.

„Způsob práce se za poslední roky výrazně změnil. V době, kdy přibližně osm z deseti prodaných počítačů představují laptopy a lidé si často berou své pracovní notebooky domů, potřebují správci IT nové možnosti, jak rostoucí počet počítačů v terénu spravovat a zabezpečit. Do druhé verze Windows Intune jsme doplnili řadu funkcí, které zákazníkům a partnerům k tomuto účelu dosud chyběly,“ vysvětluje Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Vedle aktualizací třetích stran a možnosti distribuovat instalační soubory na dálku zahrnuje druhá verze Windows Intune také vylepšený reporting údajů o hardwarových konfiguracích, které jsou nyní k dispozici v čitelnější formě.

Druhá verze rovněž umožňuje provádět kompletní softwarové inventury. Zatímco v první verzi bylo možné importovat licence pouze z multilicenčních smluv, nyní je možné zadávat i OEM licence, FPP licence nebo licence pro software třetích stran a následně je porovnávat s aktuálním stavem softwaru instalovaného na klientských počítačích.

Administrátor může díky druhé verzi Windows Intune nově také vzdáleně vynutit například spuštění antivirové kontroly, restartovat počítač a provádět další činnosti. Stejně tak je nově možné měnit nastavení parametrů téměř 400 událostí na klientských počítačích, které Windows Intune monitoruje a posílá na jejich základě upozornění.

Správci sítí uvítají možnost začlenit instalace Windows Intune do referenčního image, s jehož pomocí jim následně odpadá nutnost dodatečné instalace Windows Intune na nové počítače. Vylepšená byla rovněž administrátorská konzole postavená na technologii Microsoft Silverlight, která nyní podporuje operace pouhým přetáhnutím myši, umožňuje vyvolat pravým tlačítkem kontextové menu a přináší další vymoženosti vylepšující komfort ovládání.

Našli jste v článku chybu?