Hlavní navigace

Microsoft možná pracuje na novém mobilním zařízení

26. 4. 2018

Sdílet

Nedávno zveřejněné preview chystaného buildu Windows 10 Redstone 5 odhaluje novou verzi Windows 10 – nazvanou „Windows 10 Lean“ – jejíž velikost je méně než 2 GB. To by znamenalo výrazný pokles velikosti v porovnání s normální 64GB verzí Windows 10, která má celkově okolo 20 GB.

Jestliže uvažujete, jak se Microsoftu taková drastická redukce objemu mohla povést, pak vězte, že ve variantě Lean budou chybět editor registrů Windows 10, Internet Explorer, tapety na ploše a dokonce i ovladače pro CD a DVD mechaniky.

Vzhledem k tomu, že většina zařízení s Windows 10 má na klasickou verzi OS prostoru pravděpodobně víc než dost, může se orientace Microsoftu na takto osekanou variantu platformy zdát poněkud zvláštní strategií.

Nicméně je možné, že na řešení hádanky přišel portál Ars Technica. Podle něj obsahuje preview build Redstone 5 podle všeho několik „telefonických“ API včetně podpory náhlavních souprav s Bluetooth, vytáčení telefonních čísel, kontaktů a dokonce přepínače hlasitého odposlechu.

Tato API, v kombinaci s objevem Windows 10 Lean, naznačují, že by Microsoft mohl pracovat na dalším mobilním zařízení. V tomto případě by mohlo jít o něco obzvláště zajímavého, uvážíme-li poměrně malý úspěch, který společnost zažila s Windows Phone.

Samozřejmě se prozatím jedná o pouhou spekulaci, kterou je nutné brát s rezervou. Přece jen pochází z dat „vytěžených“ z relativně nestabilního, předběžného buildu Windows 10.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?