Hlavní navigace

Microsoft nabídl bezplatnou sadu vývojářských nástrojů pro optimalizaci webu

Sdílet

Pavel Louda 31. 1. 2013

Cílem nových nástrojů modern.IE je usnadnit vývoj internetových stránek. Obsahují průvodce, který na základě zadání internetové adresy proskenuje kód stránky a vyhledá časté programovací postupy, které by mohly vést k omezení funkčnosti stránek a umožňují rychle najít řešení.

Patří sem zejména otázka podpory webových standardů v rámci starších verzí webového prohlížeče, kompatibilita na stále se zvětšující škále různých zařízení včetně chytrých telefonů, tabletů nebo moderních televizorů, či návrhy úpravy pro prohlížení stránky na dotykovém zařízení, případně i využití dlaždice na úvodní obrazovce Windows 8.

Projekt modern.IE se prý bude nadále rozvíjet v aktivní spolupráci s komunitou webových vývojářů, kteří jej mohou pomoci vylepšit.

Současně uzavřela i partnerství s cloudovou službou BrowserStack, která umožňuje webovým vývojářům otestovat své stránky v kterémkoli webovém prohlížeči, na kterémkoli zařízení i operačním systému. Vývojáři, kteří tuto službu navštíví přes portál modern.IE, ji mohou v průběhu tohoto roku využívat po tři měsíce zdarma.

„Nový projekt modern.IE je součástí naší trvalé snahy pomoci webovým vývojářům trávit méně času testováním a více času vytvářením nápaditých stránek,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Našli jste v článku chybu?