Hlavní navigace

Microsoft nabízí řešení pro datové schránky živnostníků

1. 10. 2009

Sdílet

Microsoft nabízí řešení pro zjednodušení komunikace s datovými schránkami


Cílem tohoto projektu je malým firmám, fyzickým osobám, ale i velkým korporacím zjednodušit a zpříjemnit spuštění i samotné užívání datových schránek. Nové nástroje uživatelům mohou pomoci zefektivnit výměnu zpráv s orgány veřejné správy a optimalizovat agendu vnitřního zpracování i jejich distribuci.

Microsoft vnímá projekt datových schránek jako snahu o zefektivnění fungování veřejné správy mezi jednotlivými úřady a firmami. Z pohledu firem a organizací vidí rovněž velkou příležitost pro nastavení přehlednějšího zpracování, třídění, reportingu, vyhledávání a archivování výměny dokumentů s veřejnou správou. Proto se také zapojil do vývoje konektoru pro datové schránky pro menší organizace, živnostníky nebo občany, který je bezplatně k dispozici. Architektura informačního systému datových schránek je uzpůsobena tak, aby do něj bylo možno vstupovat jak pomocí internetového portálu www.datoveschranky.info, tak pomocí aplikací třetích stran.

Pro uživatele z menších firem a organizací je připraven bezplatný doplněk pro Microsoft Office Outlook od společnosti AutoCont, který umožňuje práci s datovou schránkou všem uživatelům aplikace Microsoft Outlook 2007 a 2003. Tento  konektor rozšiřuje Outlook o panel nástrojů, který umožní zadat uživatelské přístupové údaje datové schránky a následně pracovat se zprávami z datové schránky podobně jako s běžnou doručenou či odeslanou elektronickou poštou. Konektor, který je zdarma ke stažení na www.microsoft.cz/datoveschranky, je určen i pro všechny fyzické osoby a subjekty, které očekávají jednotky až stovky přijatých zpráv měsíčně a s datovou schránkou budou chtít  pracovat přímo ze svého poštovního klienta.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?