Hlavní navigace

Microsoft představil cloudové služby IaaS, chyběly mu jako poslední

17. 4. 2013

Sdílet

Díky tomu mohou organizace podle dodavatele přesunout své současné klíčové aplikace do cloudu, a to za cenu srovnatelnou s dnes běžně používanými Amazon Web Services (AWS).

Současně Microsoft oznámil i dostupnost služby Windows Azure Active Directory, která umožní zákazníkům využívat sjednocené identity a skupiny a umožnit tak svým zaměstnancům například přístupovat do různých klasických i cloudových aplikací či jiných zdrojů pomocí jediného přihlášení.

Do veřejného preview vstoupila také služba Windows Azure Backup, která podnikům umožňuje vytvářet bezpečné zálohy serverů v cloudu s využitím známých zálohovacích nástrojů ve Windows Server 2012, Windows Server 2012 Essentials či v komponentě System Center 2012 SP1, Data Protection Manager.

 „S nově ohlášenými infrastrukturními službami jsme se stali jediným poskytovatelem cloudových služeb, který je schopen zákazníkům nabídnout komplexní řešení hybridního cloudu, které do existující IT infrastruktury integruje výhody veřejného cloudu,“ říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft.

Našli jste v článku chybu?