Hlavní navigace

Microsoft testuje Kinect pro notebooky

Sdílet

Tadeáš Pelech 30. 1. 2012

Pokud jde o zavádění novinek, Microsoft může být stejně tajemný jako jiné firmy v oblasti IT. Platí to například i u možnosti integrace jeho úspěšného herního ovladače Kinect do notebooků, na kterém údajně pracuje. Pokud se Kinect opravdu stane součástí přenosných počítačů, ovládání notebooku pomocí pohybů tělem by mohlo usnadnit práci nejen lenochům, ale i tělesně postiženým.


Kinect by měl být integrován v horním rámečku nad displejem, kde v současnosti bývá umístěna kamera s mikrofonem. Primárními zákazníky samozřejmě budou příznivci počítačových her, které nabídka Xboxu neoslovila nebo kteří si chtějí hrát i na cestách. Pokud již bude v přenosných počítačích k dispozici, dá se samozřejmě využít i k jiným aktivitám, například k ovládaní prezentací nebo k listování v dokumentech nebo webových stránkách. Uleví tak lidem trpícím myšovým loktem, ale může pomoci i tělesně postiženým, kteří mohou mít s ovládáním pomocí myši nebo klávesnice problémy.


Microsoft sice novou technologii vyvíjí, nehodlá se ale zabývat výrobou vlastních notebooků. Místo toho hodlá poskytnout licenci tradičním výrobcům notebooků, kteří s ním dlouhodobě spolupracují.

Našli jste v článku chybu?