Hlavní navigace

Microsoft: u ARM jsme překonali svou vlastní laťku

19. 10. 2017

Sdílet

Představitelé obou firem si v té době samozřejmě neodpustili velká marketingová slova. Tak například Terry Myerson, viceprezident Windows and Devices Group Microsoftu, tehdy slíbil, že Windows 10 ARM zařízení na čipsetech Snapdragon budou vysoce energeticky efektivní a díky tomu dosáhnou velkých výdrží baterie.

Oficiálnější informace v současné době nemáme, nicméně podle jedné interní zprávy se tato očekávání nejen naplnila, ale dokonce byla i překonána. Pete Bernard z Microsoftu k tomu řekl: „Našim vývojářům jsme nastavili vysokou laťku, a tu jsme teď překonali. Je to taková výdrž baterie, kdy to [zařízení] používám denně. Neberu si s sebou nabíječku. Můžu nabíjet zhruba každých pár dní. Taková je to výdrž baterie.“

Qualcomm na svém hongkongském 5G Summitu potvrdil, že stále platí původní plán, tedy uvést konkrétní zařízení ještě do konce letošního roku. Podle jeho představitelů budou detaily ohlášeny v následujících týdnech.

Aktuálně prý Microsoft testuje řádově „stovky“ zařízení s Windows 10 ARM, což je překvapivé vzhledem k tomu, že disponuje prozatím jen třemi hardwarovými partnery, a to Asusem, HP a Lenovem. K těm by však postupně měli přibývat další.

To, že se Microsoft vrací k zařízením ARM běžícím na Windows, je poměrně překvapivé, uvážíme-li fiasko systému Windows RT před několika lety. Věřme, že se firma dokáže poučit ze svých tehdejších chyb.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?