Hlavní navigace

Microsoft v ČR spouští projekt Student to Business

3. 2. 2010

Sdílet

Díky existující databázi studentů a firem tak společnosti mohou lépe najít vhodného kandidáta pro plánovaný projekt nebo práci na částečný úvazek. Studenti by měli zase snadněji získají kontakt na firmu, která v dané oblasti nabízí podporu při přípravě diplomové práce, oponenturu nebo například stínování manažerů.

„Spuštěním tohoto projektu se snažíme reagovat na výsledky studie IDC z prosince 2009, která říká, že za pět let bude 9 z 10 pracovních pozic vyžadovat mnohem širší informační znalosti než dnes. Naším cílem je včas ukázat studentům na co se připravit, a zároveň tak pomoci více než třem tisícům partnerů společnosti Microsoft, jejich zákazníkům a všem začínajícím společnostem zapojených do programu BizSpark,“ říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje, Microsoft.

Studenti všech oborů se tak mohou začít připravovat na svou budoucí kariéru již od prvního ročníku na vysoké škole a rozvíjet požadované dovednosti v průběhu celého studia. Partnerské korporace mohou naopak využít nových myšlenek a nezaslepených nápadů, se kterými studenti přichází, a díky průběžné spolupráci také výrazně snížit náklady na zaškolení čerstvého absolventa, které mohou dosáhnout až stovek tisíc.

Studentům, kteří chtějí využít výhod projektu Student to Business, stačí zadat svůj profil na webových stránkách www.s2bp.cz, kde lze najít i bližší informace o projektu.

Našli jste v článku chybu?