Hlavní navigace

Microsoft varuje uživatele Windows XP SP3 před nemožností odinstalovat IE8

29. 1. 2009

Sdílet

Varování přišlo od manažerky Microsoftu Jane Malioutové a je prakticky stejné jako již v srpnu, kdy byla vydána druhá betaverze IE8. Na firemním blogu Malioutová doporučuje uživatelům IE8 beta 1 a beta 2 tyto aplikace před případnou instalací třetího servisního balíčku pro Windows XP odinstalovat. Pokud tak neučiní a následně po aktualizaci operačního systému na SP3 nainstalují i verzi RC1, bude tento prohlížeč napevno svázaný s operačním systémem.

IE8 RC1 také přináší změnu v podobě možnosti nainstalování na starší betaverze (dříve bylo po uživatelích žádáno, aby ji nejprve odinstalovali), díky čemuž Microsoft může Internet Explorer 8.0 distribuovat pomocí služby Windows Update. Microsoft také informoval, že uživatelé, kteří používají testovací verzi Windows 7 mohou očekávat, že Internet Explorer 8.0 pre-RC, který je v nich obsažený, bude možné (v blíže nespecifikovaném čase) aktualizovat na verzi RC a to jak přes Windows Update, tak i manuálně. Zatím je však dostupná verze Internet Exploreru, která pro tento operační systém není určená. Podobně také IE8 není a ani nebude k dispozici pro dosluhující Windows 2000.

Také uživatelé, kteří používají Windows Vistu bez servisního balíčku SP1 se mohou setkat při instalaci IE8 s chybovými hláškami oznamujícími, že instalace nemůže pokračovat, protože chybí jedna nebo více aktualizací. Instalace na Vistě se SP1 je pak již bez problémů.

Microsoft také spolu s vydáním IE8 zveřejnil i dokument s možnými problémy, kde jsou popsány hlavně problémy s kompatibilitou u řady programů - např. u daňového softwaru TurboTax, Toolbaru od Google či starší verze doplňku pro Skype. Problémy však nastávají třeba i se staršími verzemi doplňků pro přihlašování ke službě Windows Live.

Internet Explorer 8.0 RC je k dispozici v 25 jazycích a doposud jeho předcházející beta verze vyzkoušelo podle informací od Microsoftu již více než 18 milionů uživatelů.

Našli jste v článku chybu?